Сергій Тупальський: «Митниця тепер зможе оформляти вантажі швидше»

0
Сергій Тупальський: «Митниця тепер зможе оформляти вантажі швидше»

Про те, як митна реформа втілюється в життя, отримані обнадійливі новини від Сергія Тупальського, в. о. голови столичного міського митного відомства. Як повідомив Сергій Тупальський, митниця столиці ще в минулому 2016 році, а всі інші регіональні відомства країни – в новому 2017-му, отримали можливість автоматизувати свою діяльність.

Сергій Тупальський митниця та «Єдине вікно»

Нове програмне забезпечення «Єдине вікно», розроблене з подачі головного відомства ДФС (як відомо, очолювана Сергієм Тупальським митна служба столиці – Київська міська митниця входить в юрисдикцію Державної Фіскальної Служби України), дає змогу автоматично вести митний контроль імпортованих, експортованих і транзитних вантажів, які проходять через український кордон.

Впроваджена інновація з використанням сучасних інформаційних технологій, як упевнений в цьому Сергій Тупальський, дає можливість домогтися виграшу з понесених витрат, трудовитрат і скорочення витрат часу. Причому, це стосується як співробітників митних постів і контролюючої служби, так і власників ввезених, вивезених і перевезених через український кордон вантажів.

Сергій Тупальський докладно описав, чому створення «Єдиного вікна» взаємовигідне як митникам, так і вантажоодержувачам:

— Сергію Васильовичу, те, що розроблена програма на замовлення ДФС і нею ж профінансована повинна принести користь всій митниці в цілому, це зрозуміти можна відразу ж – інформаційні технології і створені для того, щоб автоматизувати будь-які бізнес-процеси, в тому числі, і в державних структурах. Але як від введених інновацій може виграти власник імпортованих в Україну товарів? Можна детальніше?

— Дозвольте я уточню. Так, безумовно, навіть рядовий сумлінний митник виграє від відсутності в його роботі паперової тяганини. Але тут ключове слово – сумлінний. Впроваджені інновації не припадуть до душі тим, хто довгі роки був учасником тіньових схем з корупцією, адже нова програма повністю автоматизує процедуру митного очищення і виключає комунікацію між співробітником митного поста, співробітником контролюючої служби і вантажоодержувачем. А якщо немає людського фактора, то і немає можливості вплинути і корумпувати тих, хто повинен приймати остаточне рішення по митному очищенню вантажу. Тобто наша впроваджувана програма безумовно не сподобається і тим підприємцям, яким вигідніше корумпувати співробітників митниці і знизити цінність товарів, що ввозяться, з метою знизити митні платежі. Що ж стосується тих, хто готовий працювати і вести бізнес по-новому, без корупції і законно, то «Єдине вікно» заощадить час і витрати на митне оформлення: як тільки вантаж перетне кордон, програмна система дасть оповіщення власникові вантажу про те, що необхідно надати митні декларації та супутні інвойси, специфікації і договори. При цьому, оскільки все подається в оцифрованому вигляді, підприємцю не потрібно відвідувати митний пост, а досить завантажити скани документів в нову програмну оболонку. Економія часу в наявності: адже вантаж ще в дорозі, а митне очищення вже йде повним ходом. Якщо з документами все в порядку, система автоматично прийме їх, і до моменту прибуття вантажу на митний склад його можна відразу ж звідти забирати, не несучи витрати на оплату добового зберігання на складі. Ось таким чином виходить заощадити на накладних витратах. Причому, зауважте, при такій схемі роботи всі учасники процесу залишаються в законній площині, не створюючи тіньові корупційні схеми.

Соня Кошкина для uanews.in.ua

Оцени новость

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично Будь первым
Загрузка...