Прозора система міністерських грифів

0
Прозора система міністерських грифів

У планах Міністерства освіти і науки України створити систему для прозорого надання міністерських грифів навчально-методичній літературі та окремим засобам, задіяним у ході освітньо-виховного процесу. Як зазначають експерти, таку практику мають іноземні держави, які вже давно створили незалежні системи для оцінки якості навчальної літератури, наприклад, oxford book та в повній мірі задіюють громадськість у цьому питанні. Що наштовхнуло МОН на таке рішення?

Однією з головних причин, яка стала підґрунтям для початку організації такого прозорого процесу надання грифів, стало прагнення урядовців переглянути всі підручники, які були дозволені до використання в навчальних закладах протягом 2012-2016 років. Зокрема постає питання про їх відповідність вимогам сучасності. Іноді такі дії стають досить дивними, адже за кордоном такі книги як macmillan book та інші вийшли з друку десятки років тому і залишаються актуальними й зараз. То можливо в них інший принцип укладання та ми маємо брати з них приклад?

Також нещодавно громадськість сколихнув скандал про досить некоректний зміст програми курсу «Сімейні цінності», який за вибором ввійшов до розкладів деяких навчальних закладів країни. Експерти досить скептично та неоднозначно оцінили всю подану в ньому інформацію та звернули увагу чиновників на те, що він зовсім не несе в собі тієї ідеї, яка б мала бути закладена з погляду на його назву. Як буде проходити процедура отримання грифу?

У відомстві зазначають, що буде створено спеціальний веб-ресурс, на якому висвітлюватимуться всі матеріали, подані до міністерства. Відразу після реєстрації джерела у Державній науковій установі «Інститут модернізації змісту освіти», електронний варіант примірника потрапить на сайт. До основного змісту буде додано відомості про авторський колектив, дату реєстрації та номер, присвоєний саме цьому екземпляру. Пізніше всі бажаючи зможуть побачити склад експертної комісії, яка буде працювати над даним примірником, а також її рішення щодо надання міністерського грифу чи відмови у ньому.

Така система зможе створити абсолютно прозорий механізм, позбавлений корупції та стороннього впливу на процес отримання міністерського грифу. Кожен бажаючий зможе ознайомитися з поданою літературою та висловити власні критичні судження про екземпляр. Всі суттєві зауваження будуть прийняті до уваги членами комісії та детально розглянуті.

Оцени новость

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично Будь первым
Загрузка...