Діти і харчування: міфи і реальність

0
Діти і харчування: міфи і реальність

Кальцій з шоко засвоюється не дуже добре? Неправда! Дитина з надмірною вагою стає дорослим з надмірною вагою? Не обов»язково. Ми проаналізували міфи, пов»язані з харчуванням дітей, і розвінчали деякі.

Кожен з нас народжується з певною кількістю жирових клітин в організмі. З роками ожиріння може розвиватися двома шляхами: або за рахунок збільшення жирових клітин, або за рахунок збільшення обсягу жиру. При легкому ожирінні зростає лише обсяг жиру. Що ж стосується кількості жирових клітин, то воно може збільшуватися в перший рік життя, у підлітковому віці, в період вагітності або при сильному ожирінні (понад 30% нашого ідеального ваги).

У толстого немовляти більше шансів через роки стати товстим людиною, тому що кількість жирових клітин в організмі збільшується. Разом з тим, всі ми знайомі з худими людьми, які колись були пухкими немовлятами. Тому можна сказати, що прямого зв»язку між цими явищами немає.
Не варто привчати дітей до солодкого

Якщо дати малюкові солоний або гіркий напій, він зморщить губки і відмовиться пити. Причина проста: у дітей вроджене перевагу солодкого смаку. Це захисний механізм – організм таким чином оберігає себе від отрут з їх гірким смаком.

Важливо знати, що, незважаючи на вроджену перевагу, у малюка можна виробити поріг чутливості до солодкого, определящий, скільки чайних ложок цукру він, подорослішавши, буде додавати в каву. Ось чому не рекомендується привчати дитину до занадто солодкого смаку.

у Алисы дома намечается чайная вечеринка

Одна з причин того, що товстий дитина стає товстим дорослим, – це укорінені звички харчування, закладені в сім»ї. Знайте, що неможливо скоротити кількість жирових клітин, можна лише зменшити їх обсяг. Тому так важливо попередити сильне ожиріння.
Не варто давати дітям шоко, адже кальцій з нього не засвоюється

Кальцій з шоко засвоюється точно так само, як з молока! Какао не перешкоджає засвоєнню кальцію, як це прийнято вважати. Виявляється, зі 100 мг кальцію не засвоюється всього 3 мг, тобто з склянки шоко, в якому міститься приблизно 200 мг кальцію, всього 6 мг не буде засвоєно через какао.
У будинку, де є діти, не повинно бути солодкого

Іншими словами, не рекомендується давати солодкого дітям. Невже? Навіть якщо ми розуміємо, що ця рекомендація продиктована турботою про здоров»я, можливо слідувати їй? Шансів, що дитина з сім»ї, де не прийнято їсти солодке, заповнить нестачу в інших місцях, у друзів, на вечірках тощо), набагато більше. Зрозуміло, не цього хочуть батьки, позбавляючи його можливості ласувати солодким будинку!

Тому можна тримати в будинку солодке, але, щоб не з»являлося спокуса, «солодкий запас» не повинен бути рясним і різноманітним. Нехай у домі буде один або два види солодощів, які дитина особливо любить. Відсутність ласощів спонукає дитину (та й дорослого!) заповнювати їх нестачу, не кажучи вже про те, що діти в таких випадках протестують і роблять «назло».

Загалом, не слід перетворювати солодке в тему для дискусій. Не залишайте ласощі на увазі – на кухонному столі, приміром. Так буде менше шансів, що дитина попросить солодке. Але навіть якщо попросить, йому можна запропонувати те, що є, в межах обмежень, прийнятих в сім»ї.
Дітям потрібно багато заліза, тому їм рекомендується їсти шпинат

Міфом про шпинаті ми зобов»язані Папаю-мореходу з популярного мультфільму. Але для нормального росту і розвитку залізо потрібно дітям точно так само, як і інші вітаміни і мінерали, тому дуже важливо, щоб раціон дитини був збалансованим і включав різноманітні поживні елементи.

Безумовно, фрукти, овочі, зелень, в тому числі шпинат, грають істотну роль у формуванні корисного і збалансованого раціону дітей. Шпинат дійсно багатий залізом, але якщо говорити про поживної цінності тих або інших продуктів, що не менш важливо те, як засвоюються містяться в них елементи. Так от, з споживаного з їжею заліза організм засвоює всього 10%.

Як виявилося, засвоєнню заліза з овочів, у тому числі з шпинату, перешкоджають фітокислоти. Краще засвоюється залізо з їжі тваринного походження. Тому раціон дитини повинен бути як можна більш різноманітним і включати рекомендовану для його віку норму заліза. Щоб стати сильним, одного лише шпинату недостатньо.
У товстих батьків і діти товсті

У батьків з надмірною вагою більше шансів народити дітей, які також будуть володіти зайвою вагою. Роль спадкового чинника у зв»язку з ожирінням добре відома, але не менш суттєвою причиною надлишкової ваги є поведінкові навички.

Ймовірно, в сім»ї, де батьки товсті, існують нездорові звички, пов»язані з харчуванням. Це виражається в підборі продуктів, які купують в сім»ї (насіння і горішки, цукерки, солодкі напої), невпорядкованості харчування (їдять в сім»ї не в один і той же час, не готують гаряче, не відмовляють собі в десертах, жують перед телевізором, і навіть у відсутності фізичної активності. Швидше за все, дитина, яка зростає в такій сім»ї, засвоїть ці звички і, звичайно, буде додавати у вазі.

Оцени новость

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично Будь первым
Загрузка...